شراب آموزش قانون آموزشی بهداشت بهداشتی

شراب: آموزش قانون آموزشی بهداشت بهداشتی نوجوانان وزارت کار وزارت کشور وزارت بهداشت

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آخرین اوضاع پرونده حقوق‌های نجومی و تخلفات انتخاباتی / دادستان کل کشور بیان کرد

دادستان کل کشور بر لزوم شناسایی الزامات مسیر بصیرت و عواملی که انسان را از این مسیر باز می دارد، تاکید کرد. 

آخرین اوضاع پرونده حقوق‌های نجومی و تخلفات انتخاباتی / دادستان کل کشور بیان کرد

دادستان کل کشور بیان کرد: آخرین اوضاع پرونده حقوق های نجومی و تخلفات انتخاباتی

عبارات مهم : دانشجویان

دادستان کل کشور بر لزوم شناسایی الزامات مسیر بصیرت و عواملی که انسان را از این مسیر باز می دارد، تاکید کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در جمع دانشجویان بسیجی رامسر ضمن گرامیداشت دهه کرامت اظهار داشت: خدای را شاکریم که انوار طیبه این دو گوهر گرانبهایی که در شهر مقدس قم و مشهد مقدس منشا خیرات و برکات فراوانی هستند را، نصیب این مملکت کرد.

آخرین اوضاع پرونده حقوق‌های نجومی و تخلفات انتخاباتی / دادستان کل کشور بیان کرد

وی با اشاره به روایتی از امام رضا (ع) گفت: مسئله امامت و رهبری جامعه آنقدر مهم و تاثیرگذار است که امام هشتم (ع) می فرماید «بِالْإِمَامِ تَمَامُ الصَّلَاةِ وَ الزَّکَاةِ وَ الصِّیَامِ وَ الْحَجِّ وَ الْجِهَادِ».

دادستان کل کشور با بیان اینکه با رهبری صحیح و امامت منصوب شده است از طرف پروردگار متعال است که نماز، زکات، حج، روزه و جهاد از انسان پذیرفته می شود، تصریح کرد: امام هشتم (ع) در این روایات این عبادات را به عنوان یکسری مصادیق بیان می کند که خمیر مایه مهم پذیرش آن از سوی خداوند، این است که امت اسلامی یک رهبری شایسته، لایق و جامع الشرایط باشد.

دادستان کل کشور بر لزوم شناسایی الزامات مسیر بصیرت و عواملی که انسان را از این مسیر باز می دارد، تاکید کرد. 

منتظری با تاکید بر اینکه در این کشور افتخارمان بر این است و بر دنیا می بالیم که امامان ما شخصیت های بی نظیر در عالم بشریت هستند و در وقت غیبت ما را رها نکرده اند، بیان کرد: ما امت رها شده است نیستم و مهم این است که در این مسیر، حرکتمان در جهت بصیرت باشد.

دادستان کل کشور بصیرت را اساسی ترین اصل زندگی و پایه سعادت انسان دانست و اضافه کرد: نفس بصیرت جهت زندگی انسان مورد نیاز و مهم است و انسان بی بصیرت، انسانی که گوش ظاهری دارد ولی حق شنوی ندارد، انسانی که چشم ظاهری دارد لکن بصیرت ندارد به تعبیر قرآن “اولئک کالانعام” است و معلوم می شود انسانی که دارای بصیرت و درک صحیح نباشد از منظر قرآن و ذات مقدس احدیت مثل چهارپایان است.

وی با بیان اینکه اگر بصیرت باشد انسان می تواند به نقطه مطلوب برسد، تصریح کرد: به تعبیر امام صادق( ع) کسی که حرکت کند و بصیرت نداشته باشد مثل کسی است که راه می رود ولی در بزرگراه حرکت نمی کند و هرچه قدم بر می دارد از راه مهم و مسیرش دورتر می شود.

آخرین اوضاع پرونده حقوق‌های نجومی و تخلفات انتخاباتی / دادستان کل کشور بیان کرد

این مسئول عالی قضایی بر لزوم شناسایی الزامات مسیر بصیرت و عواملی که انسان را از این مسیر باز می دارد، تاکید کرد و خطاب به دانشجویان بسیجی گفت: هیچ گاه در مسیری که حرکت می کنید به خود مغرور نباشید؛ چراکه هرلحظه ممکن است انسان دچار یک گرفتاری فکری و ذهنی و عملی شود که خدای نکرده او را از مسیر برگرداند.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: دل من و شما تا زمانی که اتصال به مبنای الهی دارد و معنویت را از آنجا می گیرد و فیوضات الهی را اخذ می کند نورانیت در آن است و اگر خدای نکرده با عمل ما و گناه ما این اتصال قطع شود از مسیر دور می شویم.

دادستان کل کشور بر لزوم شناسایی الزامات مسیر بصیرت و عواملی که انسان را از این مسیر باز می دارد، تاکید کرد. 

منتظری با اشاره به رسالتی که دانشجویان بر عهده دارند، خطاب به آن ها گفت: شما دانشجویان یک رسالت شخصی بر عهده دارند و باید از خود مواظبت و مواظبت کنید تا از بزرگراه منحرف نشوید و دوم اینکه باید در محیط دانشگاه و خانواده و جامعه تاثیرگذار باشید که این رسالت مهمی است.

وی با اشاره به برنامه ریزی ها و دشمنی های دشمن بعد از جنگ تحمیلی به تفسیر جهاد کبیر پرداخت و به تعبیر مفسر مجمع البیان، این نوع جهاد را به جهاد فرهنگی معنا کرد.

آخرین اوضاع پرونده حقوق‌های نجومی و تخلفات انتخاباتی / دادستان کل کشور بیان کرد

دادستان کل کشور اضافه کرد: جهاد اکبر بعد از جنگ تحمیلی علیه کشور عزیزمان ایران از آنجایی شروع شد که دشمن متوجه شد استکبار، دنیای اسلام ستیز غرب، صهیونیست و عوامل سر سپرده آن ها در منطقه با جنگ مسلحانه نتوانستند نظام و انقلاب را از پای در آوردند و تحلیلگرانشان به این نتیجه رسیدند که باید از طریق نشر فرهنگ غربی و آلوده کردن جوانان وارد شوند.

منتظری گزینه های دیگر روی میز دشمن را تاثیرگذاری بر فکر جوانان دانست و گفت: اینترنت که امروز شاهد آن هستیم مصداقی جهت تحقق این امر هست. دشمن های تمام توان و امکاناتشان و جذابیت های فناوری را به کار گرفته اند تا با این توطئه جدی جوانان ما را از مسیر منحرف کنند.

وی یکی از جهاتی که دشمن جهت رسیدن به هدفش به کار گرفته است و به عنوان یک استراتژی تعیین کرده و به صورت تاکتیک از آن استفاده می کند، هجمه به جایگاه ها، نهادها، مقامات و اشخاصی که در انقلاب و راه امام راحل (ره) تاثیر گذار هستند، دانست.

دادستان کل کشور با اشاره به قاطعیت دستگاه قضا در برخورد با جرائم امنیتی تصریح کرد: قوه قضائیه با کسانی که در مسیر دشمن حرکت می کنند و جرائم امنیتی دارند شوخی ندارد و قضات پاکدامن، انقلابی و شجاع در این زمینه احکام قاطع و مقتنی را صادر می کنند.

وی لازمه قوه قضائیه سالم، شجاع و با اقتدار را حرکت در مسیر و چارچوب قانون دانست و با تاکید بر اینکه قاضی نمی تواند بدون علت و مدرک رای دهد، به آخرین اوضاع چند پرونده اشاره کرد.

منتظری با اشاره به آخرین اوضاع پرونده های تخلفات انتخاباتی تصریح کرد: در این زمینه جهت بعضی از مقامات کیفرخواست صادر شده است و اخیرا تعدادی از این پرونده ها با کیفرخواست به دادگاه رفته تا محاکمه صورت گیرد و تعیین مجازات شود.

دادستان کل کشور با اشاره به ورود جدی قوه قضائیه به مسئله حقوق های نجومی اظهار داشت: در این زمینه هیئتی به دستور ریاست قوه قضائیه در دادستانی کل کشور تشکیل شد و عنوان را بررسی کردند. مطابق با بررسی ها بعضی از این حقوق های نجومی بر اساس یکسری مقررات، آیین نامه ها و بخشنامه هایی بود که دولت و یا هیئت امنای دانشگاه ها تعیین کرده بودند که بعضی از اینها عنوان جرم دارد و بعضی ندارد که با پیگیری دستگاه قضا قسمت قابل توجهی از این حقوق ها به بیت المال بازگشت و آن تعدادی که جرم بود مورد پیگیری قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: ما هنگامی که می خواهیم فردی که حقوق نجومی گرفته را مجازات کنیم باید با قانون تطبیق داده شود و اگر قاضی بخواهد به دلخواه خودش عمل کند، بدترین نوع قضاوت است.

منتظری با اشاره به اینکه قوه قضائیه پای اسلام و انقلاب ایستاده هست، گفت: البته این به آن معنا نیست که بگوییم در قوه قضائیه اشکال وجود ندارد بلکه با دستگاه قضای مطلوب فاصله داریم ولی حرکت، حرکت درستی است و بایستی ضعف ها برطرف شود.

دادستان کل کشور در آخر خطاب به دانشجویان به بیان توصیه هایی پرداخت و یادآور شد: امروز وظایف شما عزیزان و نسل جوان که علقه بسیجی و ارتباط تنگاتنگی با این شجره طیبه دارید و یک برگ زرینی بر شاخه نورانی شجره طیبه بسیج هستند بسیار سنگین است بعد باید اولا مواظبت از خود داشته باشید و دوم اینکه تشکلتان را حفظ و تقویت کنید.

واژه های کلیدی: دانشجویان | حقوق نجومی | قوه قضائیه | حقوق های نجومی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs