شراب آموزش قانون آموزشی بهداشت بهداشتی

شراب: آموزش قانون آموزشی بهداشت بهداشتی نوجوانان وزارت کار وزارت کشور وزارت بهداشت

گت بلاگز اخبار پزشکی فقط ۶ درصد قارچ ها خوراکی است ، قارچ سمی پادزهر ندارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: تنها ۶ درصد از قارچ‌ها خوراکی بوده و سم ناشی از قارچ‌های غیرخوراکی هیچ نوع پادزهری ندارد. 

فقط ۶ درصد قارچ ها خوراکی است ، قارچ سمی پادزهر ندارد

قارچ سمی پادزهر ندارد/فقط ۶ درصد قارچ ها خوراکی است

عبارات مهم : انواع

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: تنها ۶ درصد از قارچ ها خوراکی بوده و سم ناشی از قارچ های غیرخوراکی هیچ نوع پادزهری ندارد.

به گزارش مهر، اکبر ترکی، در مورد علت زیاد کردن ناگهانی مسمومیت ناشی از مصرف قارچ، افزود: هنگامی که قرار است از پدیده ناگهانی سخن بگوییم به این توصیه اشاره می کنیم که همچون قارچ به صورت گسترده رشد کرده هست، امسال به علت زیاد کردن بارندگی در فصل بهار میزان رشد قارچ در سطح کوهستان و جنگل ها به صورت پراکنده مصداق همین امر بود، ضمن اینکه رشد بی رویه قارچ ها باعث سوءاستفاده بعضی جهت جمع آوری تمام آنها به منظور فروش و کسب درآمد زیاد شد.

وی ادامه داد: البته رشد ناگهانی قارچ ها باعث شده است تا بسیاری از افرادی که جهت سیاحت به محیط زیست پناه برده اند نیز به طور ناگهانی با تعداد زیادی از آنها مواجه شده است و به منظور مصرف خوراکی خود بدون هیچ آگاهی نسبت به این نوع گیاه اقدام به جمع آوری و مصرف انواع قارچ ها کنند.

فقط ۶ درصد قارچ ها خوراکی است ، قارچ سمی پادزهر ندارد

ترکی یادآورشد: یکی از موضوعاتی که در مورد قارچ ها باید مدنظر قرار بگیرد این است که اکثر آنها سمی هستند و شاید تنها حدود ۶ درصد قارچ ها خوراکی باشند و این در حالی است که مردم نسبت به انواع قارچ ها بی اطلاع هستند و قادر به تفکیک قارچ سمی از غیر سمی نیستند، ضمن اینکه در شناسایی دقیق نوع سمی از غیر سمی قارچ ها قطعا کارشناسان باید اظهارنظر کنند.

وی خاطرنشان کرد: به تازگی همین عدم آشنایی نسبت به انواع قارچ ها باعث شده است تعداد زیادی از افراد در پی مصرف آنها مسموم شده است که تعدادی از آنها روانه بیمارستان ها شدند و متاسفانه بعضی از آنها هم جان خود را از دست دادند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: تنها ۶ درصد از قارچ‌ها خوراکی بوده و سم ناشی از قارچ‌های غیرخوراکی هیچ نوع پادزهری ندارد. 

ترکی در ارائه راهکار جهت ورود مسئولان مربوطه در جهت کم کردن آسیب های ناشی از مصرف قارچ های سمی در کشور تصریح کرد: البته در رابطه با بخشی از افراد که از طریق توزیع قارچ های سمی در مراکز خرید دچار مسمومیت شده است اند می طلبد که شرکت غذا و دارو با جدیت بیشتری وارد عمل شود، از سوی دیگر رسانه ها می توانند از طریق اطلاع رسانی در زمینه کم کردن این نوع آسیب ها نقش اساسی داشته باشند.

وی اظهار کرد: توصیه بسیار مهمی که مردم در مورد قارچ ها باید از آن اطلاع یابند این است که نوع سمی آنها با پختن قابل خوردن نیست، ضمن اینکه سم قارچ به هیچ عنوان پادزهری ندارد، بنابراین باید در همان مراحل اولیه تظاهر علائم مسمومیت به مراکز درمانی مراجعه کنند تا معده آنها به سرعت شستشو داده شود، آیا که تاخیر در مراجعه به دکتر می تواند خطر فوت را به همراه داشته باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تاکید کرد: افراد تلاش کنند تنها از قارچ هایی که پرورش داده شده است و در قالب بسته بندی های بهداشتی ارائه می شود، استفاده کنند و از مصرف هر گونه قارچ ماشین که نسبت به نوع آن بی اطلاع هستند به طور جدی خودداری کنند.

فقط ۶ درصد قارچ ها خوراکی است ، قارچ سمی پادزهر ندارد

واژه های کلیدی: انواع | خوراکی | خوراکی | مسمومیت | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs